Esettanulmány: miért fontos a folyamatos szinten tartás?

Sokan hiszik azt, hogy ha regenerálták a hasat, ha zárták a rést, akkor vége a munkának. Az eltávolodás a hasizmok között viszont könnyen kialakulhat újra, ha elhanyagolod! Olvasd el Edit történetét.

Edit tréner 2 kislány anyukája.  Saját bevallása szerint mindig lapos hasa volt, az első babája után minimális volt a hasizmai között érezhető rés (kb. 0,5 cm), ami kvázi semmi. 3 hét után már nem hitték el, hogy nemrégiben kisbabának adott életet, olyan lapos volt ismét a hasa.

A második terhessége alatt lett egy hasizomfejlesztő és –regeneráló módszer oktatója, így folyamatosan karbantartotta az izmokat – hol tanfolyammal, hol otthoni gyakorlással. Szülés után mégis azt mondta az orvosa, hogy „olyan kis hasas”. Edit azt gondolta, ez már nyilván a korral jár, hiszen a hasizmai között nem érzett eltávolodást, pedig folyamatosan vizsgálta a gyermekágyi időszak után. Fényképsorozatot készített, hogy milyen gyorsan lett megint tónusos a hasa, amit – jogosan – a folyamatos edzésnek tulajdonított. A szülés után 2-3 héttel már csinálta a megfelelő hasizom gyakorlatokat, 6 héttel már baba-mama tornát tartott, ahol kiemelt figyelmet kap a hasizom. Ezt követően, köszönhetően az óráknak és tanfolyamoknak, hónapokon keresztül folyamatos volt a hasizmok munkája. Az élet úgy hozta, hogy hirtelen kicsit kevesebb órát tudott tartani, így csökkentette a hasizmok munkájának intenzitását, és 1-2 hónapon belül amikor újra vizsgálta magát, kb 1,5 ujjnyi széles és pár centi hosszú eltávolodást talált az egyenes hasizmok között.

Tehát ha zártad az eltávolodást, akkor is folytatni kell a munkát! Heti 3 megfelelő torna minimum kell a szinten tartáshoz.

Címkék: , , , , , , , , , ,
Tovább a blogra »