Az erős hasért - nyíltan a Rectus Diastasisról

Ti kérdeztétek: egész nap jó ez a hasbehúzás?

child_pokes_own_navel_with_fingerNagyon fontos, hogy egyértelmű legyen: a has erős behúzása a hétköznapok során és egész nap túl nagy terhet jelent a medencefenék izmaira, a belső szerveknek sem barát. Amikor nem hasra erősítesz, csak gyengéden, könnyedén végezd ezt a helyes testtartással: tehát a fokozott ágyéki lordózis (ha van) csökkentése egy enyhe medence billentéssel, vállakat engedd le távol a füledtől, lapockák zárnak, és szépen tónusba hozod a hasad, nem erővel húzod befelé. A bordakosár zár kicsit, nem a hasad húzod be annyira, hogy alig kapj levegőt.

Ez az egyéb edzések alatt is így legyen – futás, biciklizés stb. 

Amikor azonban a MEGFELELŐ hasizom gyakorlatokat végzed, és főleg, ha rectus diastasod van / volt, akkor ennél erősebben, határozottabban kell behúznod a pocakod, a gyakorlatok végzése alatt. Ha ilyenkor ezt nem teszed meg, akkor a regeneráció ellen dolgozol. Ezért van az, hogy sokan úgy érzik, hiába hasaznak napi szinten, semmit nem javul a pocak állapota, sőőőt… 

De! Nyugodtan edzheted azzal is a haránt hasizmodat, hogy naponta párszor erősen behúzod a hasad, majd elengeded. A lényeg, hogy ne folyamatosan és ne egész nap tedd ezt. (És persze ne feledkezz meg a rendszeres gátizom tornáról).

IMG_2049-200x300-1
Tőkés Renáta 
Fitness edző, Pre- és Posztnatális Fitnesz specialista (AFPA),
Okleveles Kangatrainer,
PreKanga és KangaBurn edző,
RTM – Rectus Training Módszer kidolgozója
Foam Roller és AcuTape terapeuta,
Kangatraining Magyarország Országos Vezető
 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!