Rendszeres kérdés, írtam is már róla, de mivel sokunkat érint, sosem lehet eleget beszélni a témáról.
A futást, mint sportot is különböztessük meg – a ’cica talpakon, óvatos és tudatos kocogást’ és a ’maratonra készülök naponta sok-sok-kilométert futok’ futást nem vehetjük egy kalap alá.
A szülés utáni első hat hónapban nem javasolt sport a futás, még ha a lelkünknek nagyon kéne is – mert a hormonok, melyek lehetővé teszik a szülést, még nagyon intenzíven jelen vannak a szervezetünkben, és minden ízület, minden szalag sokkal lazább, sérülékenyebb – és itt bizony a medencefenékre, a mellekre és a pocakra is gondolni kell a térdeinken kívül.
Először regenerálódjunk, hozzuk helyre az egyenes hasizmokat – hogy el tudják látni a tartó szerepüket futás közben is. Utána erősítsük meg a medencefenék izmait, hogy ne okozzunk maradandó károkat. Az első fél évben rákészülő gyakorlatokkal erősödjünk – keret edzésnek megfelelő gyakorlatokkal – és hosszabb gyaloglással hangolódjunk. (Ne feledkezzünk meg a talp, a lábfej izmairól se!)
Ha a pocak és a gát rendben van, ÉS NEM FÁJ A TÉRDÜNK, és lejárt a fél év, akkor kezd el az óvatos, cica talpas futást, oda figyelve a hasadra, hogy tónusban legyen. Minden futást hasizom regenerációval ÉS gátizom tornával, majd nyújtással zárj. Ne spórold el ezeket, mert rövid távon lehet, hogy csak a gyors eredményt látod, de hosszú távon elronthat mindent, ha ezekre nem figyelünk.
Amíg szoptatsz, addig különös odafigyeléssel – mert a hormonok még mindig ott vannak, és a melled is nagyobb – így tényleg jól tartó sportmelltartót viselj! Fogyassz több folyadékot, hogy pótold azt a mennyiséget, ami a tej termelődéséhez kell. Ne fuss szoptatás előtt, tele mellekkel.
Ne keseredj el, futhatsz még, csak adj magadnak időt. Nem normális jelenség, ha betétet kell hordanod, vagy fájdalmaid vannak. Ha türelemmel vagy, sok-sok évig lehetsz még a futás boldog és elégedett szerelmese.
Tőkés Renáta
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: