Az erős hasért - nyíltan a Rectus Diastasisról

Siker sztori: Niki 8 cm széles eltávolodással és medencefenék problémákkal kezdte

Olvassátok Niki történetét Veszprémből, aki siker sztoriját saját szavaival írta le: “2 kisfiú anyukája vagyok, sosem volt problémám a hasammal, de első terhességem után valami megváltozott, bár az eredeti súlyom visszanyertem a hasammal nem voltam elégedett. Sajnos akkor még nem tudtam, hogy ez a probléma létezik, de így utólag már tudom, hogy volt rectus diastasisom…. Tovább »

Ellenőrizted már a gyermeked Rectus Diastasisra? Lehet ez normális jelenség?

A jelenséget, hogy a has felső része a has hosszanti tengelyének közepén kitüremkedik, rectus diastasisnak nevezik. Előidézni ezt a kitüremkedést hanyatt fekve a fej megemelésével tudjuk. Normális jelenség a rectus diastasis a fejlődő gyermekeknél és a várandós nőknél.  A kisgyermekeknél ez a jelenség többnyire magától megszűnik, ahogy a gyermek aktív lesz, mozog sokat és eleget…. Tovább »

Nóri története, 4 gyermek után hozta helyre a pocakját

Nóri, 4 gyermekes anyuka, 4 cm rectus diastasissal “Mind a 4 gyermekem természetes úton, nagy méretekkel született. 4. gyermekem 4450 gr-al. Közel a 40. életévhez már éreztem,hogy a regenerálódás másként zajlik. Korábban viszonylag gyorsan helyreállt a pocakom, de most másként történt. Soha nem sportoltam versenyszerűen, de szerettem mozogni. Elsősorban bicikli, otthoni torna, később futás. Utolsó… Tovább »

Egy 6 gyermekes anyuka sikersztorija

A hatodik gyermekünk születése után nagyon nem akart helyre állni a pocakom…. pedig addig mindig pár hónap alatt könnyen visszaállt a szép lapos hasam. Striám szinte sosem volt, pedig jó nagy babáim voltak (3,5-4,2 kg minden)Aztán a hatodik baba 28.hétre sürgősségi császárral született, szóval mindent betudtam ennek. Próbáltam tornázni itthon, máshol, de valahogy nem igazán… Tovább »

Közeleg a karácsony…. 7+1 tipp, hogyan maradjon pocak-barát :-)

A karácsonyi sürgés-forgás, bevásárlás, sütés-főzés – ráadásul még mellette a héten dolgozunk, meg a gyerekekkel is szeretnénk együtt lenni – eléggé megnehezíti a regeneráló tornát, a pocakunk védelmét, pedig tudjuk, hogy hátra dőlni nem igazán szabad.  Itt van 7+1 tipp, hogyan vigyázz mégis a hasadra! 1. Vond be a családod!   A legjobb, amit tehetsz,… Tovább »

Ti kérdeztétek: Fáj a hátam a plank gyakorlatoktól… Miért?

A plank gyakorlatokat nyújtott lábbal csak akkor szabad végezni, ha a mély izmok (haránt hasizom, multifidus izom, medencefenék izomzat) megerősödtek és az egyenes hasizmok közötti eltávolodás szélessége nem nagyobb, mint 2 cm. Ha nem fokozatosan építed fel izmaid – és itt nem csak a has, de a teljes core izomcsoportra gondolok – akkor a plank… Tovább »

Hogyan erősítsem a hátam, ha Rectus Diastasissal küzdök?

Bizony, bizony, még ez sem mindegy. És ne csak akkor gondolj erre, ha “még” rectus diastasisod van, hanem ha már regeneráltad azt. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy a probléma kezelése szinten tartás, egy egyszer eltávolodott hasizom a helytelen testedzés miatt újra eltávolodott hasizom lesz. A megnyúlt kötőszövet nem “zsugorodik” össze, a rés nem “forr” be. Pont… Tovább »

Az egyenes hasizmok eltávolodása nem feltétlen rectus diastasis

A diastasis (ejtsd: diasztázis) angol szó, jelentése szétválás. A rectus abdominis diastasis vagy röviden csak rectus diastasis (RD) kifejezés arra a kórképre utal, amikor a két egyenes hasizom kóros távolságra helyezkedik el egymástól.  Úgy is meghatározhatnák, hogy olyan állapotot jelent, amelyben abnormálisan nagy távolság választja el a két egyenes hasizmot egymástól. Klinikai értelemben akkor beszélünk… Tovább »

Tudtad? Terhesség és Rectus Diastasis

Tudtad, hogy várandósság alatt normális jelenség a rectus diastasis (az egyenes hasizmok 2 cm-nél szélesebb eltávolodása), de a szülés után 8-10 héttel ennek rendeződnie kéne?  És tudtad, hogy a mai világban, amikor úgymond “későn szülők” vagyunk, a nők 80 %-ánál ez nem történik meg?  Nagyon fontos, hogy tudatában legyél annak, várandósságod előtt volt-e rectus diastasisod,… Tovább »

Ti mondtátok: Egyszerűen nem megy ez a medence billentés

Korábban már írtam róla itt, hogy szülés utáni időszakban nagyon gyakori jelenség, hogy a medence billentést nem sikerül helyesen kivitelezni. A szülés utáni regeneráció első lépése a túlzott ágyéki lordózis helyre állítása, a megfelelő testtartás és testtudat vissza nyerése. Ehhez kicsi, apró erősítő mozdulatok, sok gyakorlás és türelem kell. A hasizom regenerációt és minden már… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!