Az erős hasért - nyíltan a Rectus Diastasisról

Hogyan erősíts, ha már 2 cm alá hoztad az eltávolodást egyenes hasizmaid között?

Nagyon fontos, hogy ha már 2 cm alá hoztad az eltávolodást egyenes hasizmaid között, akkor sem szabad bármit, esztelenül, mert újra kialakíthatod magadnak a rectus diastasist, akár sérvet is okozhatsz.  De: nem is kell túl kímélned magad! Az alábbi gyakorlatsort végezheted erősítésnek, szinten tartásnak, más edzésedbe bele keverve (például a torna DVD-ben, amíg a hasprések,… Tovább »

Egy 6 gyermekes anyuka sikersztorija

A hatodik gyermekünk születése után nagyon nem akart helyre állni a pocakom…. pedig addig mindig pár hónap alatt könnyen visszaállt a szép lapos hasam. Striám szinte sosem volt, pedig jó nagy babáim voltak (3,5-4,2 kg minden)Aztán a hatodik baba 28.hétre sürgősségi császárral született, szóval mindent betudtam ennek. Próbáltam tornázni itthon, máshol, de valahogy nem igazán… Tovább »

Gátizom torna – miért és hogyan?

A hasizom regenerálás elengedhetetlen lépése a gátizmok erősítése, hiszen szülés után (függetlenül attól, hogy császárral vagy hüvelyi úton szültél!) a növekvő méh súlya és a hormonális hatások miatt szinte “automatikusan” elgyengülnek a medencefenék izmai, ráadásul ha rectus diastasisod is van, sokkal nagyobb teher kerül a gátra, így a szülés után is folyamatosan gyengül, ha nem… Tovább »

Ti mondtátok: Egyszerűen nem megy ez a medence billentés

Korábban már írtam róla itt, hogy szülés utáni időszakban nagyon gyakori jelenség, hogy a medence billentést nem sikerül helyesen kivitelezni. A szülés utáni regeneráció első lépése a túlzott ágyéki lordózis helyre állítása, a megfelelő testtartás és testtudat vissza nyerése. Ehhez kicsi, apró erősítő mozdulatok, sok gyakorlás és türelem kell. A hasizom regenerációt és minden már… Tovább »

Hasizom regenerálás a szülés utáni pár hónapban vs. évekkel a szülés után

Sokszor és sokan kérdezitek, hogy szülés után mikor kezdhetitek el a hasizmok edzését, regenerálást, illetve milyen gyakorlatokkal érdemes indulni. Nagyon örülök ezeknek a kérdéseknek, mert látom, hogy tényleg kezd eljutni mindenkihez az információ: hogy a szülés utáni időszakban nem szabad ugyanazokat a gyakorlatokat végezni, mint előtte, vagy akár mint sokkal később! Magyarországon ugyan eddig csak… Tovább »

46 szuper plank variáció

Plank, plank, plank.  Már tudod, hogy jó. Már talán szereted is. Azt is tudod, hogy rectus diastasis esetén van, aki szerint szabad, van, aki szerint nem. Mi az igazság?   Több tényezőtől függ, hogy szabad-e, vagy nem. Mekkora az eltávolodás mértéke az egyenes hasizmaid között? Mikor szültél utoljára? Edzettél-e szülés előtt, várandósság alatt, és azóta?… Tovább »

A fokozatosság fontossága

A fokozatosság elvét mindig, mindenben célszerű betartani, de kiemelten fontos ez két élethelyzetben a sportra vetítve: Szülés utáni időszakban, amikor a tested annyi változáson ment át, bizonyos izmok meggyengültek, bizonyos izmok megrövidültek, és a hormonális hatások is erősen munkálkodnak benned Ha az aktív életmódot választod hosszú távú inaktivitás helyett Edzéselmélet jegyzetben ez így található meg meg: “A… Tovább »

5 legnagyobb hiba, amit a szülés utáni tornádban véthetsz

1. Hasprés, felülés   A hasprések, felülések sajnos nem jó hasizom erősítő gyakorlatok szülés után. Ha Rectus Diastasisod van, akkor állapotodon csak rontasz ezzel, de ha azon szerencsések közé tartozol, akiknek az egyenes hasizmai a szülés után újra visszahúzódtak a helyükre, akkor sem teszel jót a gátizmaidnak, gerincednek ezekkel a gyakorlatokkal.      2. Széles… Tovább »

Esettanulmány: miért fontos a folyamatos szinten tartás?

Sokan hiszik azt, hogy ha regenerálták a hasat, ha zárták a rést, akkor vége a munkának. Az eltávolodás a hasizmok között viszont könnyen kialakulhat újra, ha elhanyagolod! Olvasd el Edit történetét. Edit tréner 2 kislány anyukája.  Saját bevallása szerint mindig lapos hasa volt, az első babája után minimális volt a hasizmai között érezhető rés (kb. 0,5… Tovább »

10 dolog, amit megtehetsz a rectus diastasis megelőzésére

Igaz, hogy a rectus diastasis gyakrabban fordul elő szülést követően, de valójában nem válogat a nemek között és a férfiakat is ugyanúgy érintheti. Tudatos életvitellel és pár hasznos praktikával az esetek nagy részében akár még meg is előzhető, de legalább is a kialakulásának mértéke csökkenthető, a későbbi regeneráció gyorsítható.    Hogy mit is tudsz tenni… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!